Več

Blackhawks se vzpenjajo mimo Oilers

Teuvo Teravainen je dosegel dva gola in dve podaji, Connor Bedard pa je dosegel gol in dve podaji, kar je vodilo Chicago Blackhawks pri zmagi nad Edmonton Oilers s 5:2. Teravainen je v sodelovanju z Bedardom z dvema goloma in dvema podajama poskrbel za prvo zmago Blackhawksov v tej sezoni.

Pomembna igra Setha Jonesa in prispevek Philippa Kurasheva

Nepozaben večer je imel tudi Seth Jones, ki je na svoji 800. tekmi v ligi NHL dosegel gol in dve podaji. Philipp Kurashev je prispeval še en gol za Blackhawks, s katerim je ekipa izboljšala svoj izkupiček na začetku sezone na 1-1-1. Odlično se je izkazal tudi vratar Blackhawksov Petr Mrazek. Odbil je 35 strelov.

Sezona Oilersov se je začela z razočaranjem. Kljub goloma Coreyja Perryja in Leona Draisaitla so Oilersi izgubili z 0:2. Na prvih dveh tekmah sezone so Oilersi izgubili z 11:2. To se je zgodilo po tem, ko so prišli do sedme tekme finala Stanleyjevega pokala in jo izgubili proti ekipi Florida Panthers. Calvin Pickard, vratar Oilersov, je večer končal s 15 obrambami.

V ekipi Blackhawks je Taylor Hall zabeležil asistenco in tako na 12 tekmah proti Oilers - ekipi, ki ga je leta 2010 vpoklicala kot prvega - dosegel 8 točk (2G, 6A). Na tekmi so sodelovali štirje nekdanji prvokategorniki: Hall, Bedard in Connor McDavid za Chicago ter Ryan Nugent Hopkins in Ryan Nugent za Edmonton.

Branilec Oilers Brett Kulak je odigral svojo 500. tekmo v ligi NHL. Tridesetletnik je zanesljiv, odkar se je leta 2022 v končnici prestopnega roka pridružil Edmontonu iz Montreala. Odigral je na vseh 184 možnih tekmah rednega dela sezone ter na 53 tekmah končnice.

Water fasting: Hype?

Bedardov gol, ki je bil ključen za vodstvo Blackhawksov, je padel šest minut pred koncem druge tretjine. To je bil njegov prvi gol v sezoni. Draisaitl, omembe vreden podatek, je od 28. novembra 2018 proti Chicagu ohranil niz 16 tekem s točkami (13 golov in 18 asistenc). Ta niz je daljši od niza 15 tekem Connorja McDavida proti New Jerseyju. To je najdaljši aktivni niz v ligi NHL.

Kaj sledi?

V nedeljo Oilers gostijo Flames, Blackhawks pa v torek končajo štiri tekme v Calgaryju.