Viac na

Columbus Blue Jackets triumfovali v súboji s vysokým skóre

Columbus Blue Jackets v sobotu v noci ukázali svoju ofenzívnu silu a porazili Colorado Avalanche 6:4. Nezastaviteľná dvojica Kirill Marčenko & JegorČinakhov dominovala v druhej tretine a zohrala kľúčovú úlohu pri trojgólovom náskoku Columbusu. Obaja hráči skórovali a hrali tvorivo, každý s dvoma asistenciami. Výrazne prispeli k tomu, že Blue Jackets [...]

Kľúčoví hráči Columbusu žiaria

Sean Monahan okrem vynikajúcich výkonov Marčenka a Činachova dvakrát skóroval a asistoval dvom svojim spoluhráčom. Gólovú sériu Blue Jackets ďalej posilnili Zach Werenski, Kent Johnson a Adam Fantilli. Na strane Avalanche skórovali Nathan MacKinnon, Miles Wood, Casey Mittelstadt a Ross Colton. V bránke Avalanche stál Alexandar Georgiev. Georgiev sa snažil zastaviť tri góly z deviatich striel.

Kríza brankárov Avalanche

Justus Annunen vystriedal Georgieva pri Fantilliho góle v druhej tretine, ktorým zvýšil vedenie Columbusu na 3:1. Columbus rýchlo získal späť vedenie gólom Marčenka v čase 4:33. Napriek agresívnemu protiútoku Wooda a Mittelstadta, ktorý v priebehu 1 minúty skóroval a vyrovnal, pokračovalo trápenie Columbusu, keď brankár Tarasov zaznamenal 26 zákrokov. Ani Coltonov gól v nadstavenom čase nestačil Avalanche na zvrat. Monahanov gól do prázdnej bránky spečatil osud Avalanche.

Pozoruhodné momenty a nadchádzajúce hry

Pred zápasom bolo predstavené video s najlepším hráčom NHL Nathanom MacKinnonom. Trojnásobný MVP NBA Nikola Jokič z Denveru Nuggets vystúpil v špeciálnom oblečení s MacKinnonovým číslom. Hartovu trofej odovzdal v drese s číslom 29. V ďalšom kľúčovom momente strelil svoj prvý gól v NHL útočník Avalanche Ivan Ivan, ktorý asistoval pri góloch MacKinnona. MacKinnon tento moment oslávil tým, že Ivanovi odovzdal puk na pamiatku. Avalanche v pondelok večer hostia New York Islanders.